Po dlouhých letech se vracíme zpět na hranice Mexika do baru Titty Twister. Jaký je úvodní díl nového seriálu Roberta Rodrigueze?

Seriál Od soumraku do úsvitu odvysílal pilotní díl!

Autor: gogo, Přidáno: 15. 3. 2014, 12:50
Zobrazení: 3905

Asi není třeba představovat děj filmu Od soumraku do úsvitu. Jak se však podařilo převést legendární předlohu do televizní seriálové podoby? Už pilotní díl v režii Roberta Rodrigueze naznačil, jakým směrem se bude seriál odvíjet. Děj prvního dílu mapuje situaci krátce po loupeži, po které Seth a Richie prchají se 30 miliony dolarů do Mexika. Jejich první zastávkou je osamělý krámek, kde se ústřední dvojice setká s texaskými rangery a také díky Richiemu už nepřímo i s upírským zlem. Děj celého dílu se odehrává prakticky pouze ve dvou místnostech a i když dojde na nějakou tu střelbu, jedná se převážně o dialogový úvod. Ten je prokládán flashbacky, ve kterých se budeme postupně vracet k loupeži a vraždám, které mají Geckové za sebou.

Ústřední dvojice je poměrně sympatická a hlavně Richie v podání Zana Holtze je dost věrný předloze Quentina Tarantina. Roli rangera Earla McGrawa, kterou mnoho let v různých filmech Roberta Rodrigueze či Quentina Tarantina hrával Michael Parks, převzal Don Johnson a i ten se popral se slavnou předlohou celkem důstojně. V úvodním díle se objeví i několik dalších postav, se kterými se budeme setkávat i nadále (ranger Freddie Gonzáles či Satánico Pandemonium), avšak prostor si pro sebe kradli povětšinou jiní. Nutno podotknout, že co se hereckých výkonů týče, nikdo výrazněji nevyčnívá ani nepropadá.

V úvodním díle mi trošku chyběla nějaká ta hláška či možná více akce. Jinak mi koncept seriálu s flashbacky přijde zajímavý, role slušně obsazené a uvidíme, jak se bude série odvíjet dál po příchodu rodiny Fullerových a hlavně po přesunu do Titty Twister. Zvláště se pak těším a doufám v rozvíjení linky odehrávající před samotným filmem.

První díl mě celkem zaujal a ohodnotil bych ho nějakými 70%. Druhého dílu se dočkáme již 18. března. Epizodu s názvem Blood Runs Thick napsal Diego Gutierez, člověk který se podílel např. na seriálech Buffy, přemožitelka upírů, Angel či Dawsonův svět. Režíruje opět Robert Rodriguez. Závěrem jen dodám, že titulky k první epizodě můžete stahovat např. ZDE.