QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Curdled - Krvavá romance

O filmu

V roce 1991 napsal a natočil Reb Braddock krátký snímek o ženě, kterou fascinuje smrt. Fascinují jí vraždy a především jí tíží jedna otázka. Dokáže useknutá hlava mluvit? Hlavní roli v tomto kraťasu hrála tehdy ještě neznámá Angela Jones. Snímek tenkrát viděl i Quentin Tarantino a zaujalo ho jak téma filmu, tak samotná Angela Jones. Tu angažoval do role Esmareldy Villalobos v Pulp Fiction. I zde projevuje při rozhovoru s Butchem zájem o smrt. V roce 1995 pak Tarantino točil Motherhood, epizodu seriálu Pohotovost, kam Amandu angažoval také. Jeho zájem o Curdled však neupadal a rozhodl se jej přetavit v celovečerní snímek.

V té době měl Tarantino v Hollywoodu již velké jméno, a tak projekt producentsky zaštítil. Sehnal rozpočet 3 miliony dolarů, původní scénárista i režisér se opět ujal režie. Angela Jones se opět objevila v hlavní roli. Na tvorbu scénáře pro celovečerní verzi sám Tarantino dohlížel. Dokonce je autorem pořadu o masových vrazích, který Angela sleduje v TV. (Zajímavostí je, že pořad mj. odkazuje i na bratry Geckovi ze snímku Od soumraku do úsvitu. Ve spotu se tak objeví i sám Tarantino a George Clooney.)  Natáčelo v červnu a červenci roku 1995, do kin pak přišel snímek v září 1996. Jen v amerických kinech pak snímek vydělal něco přes 2,3 milionu dolarů.

 

Děj

Gabriela, mladá kolumbijská imigrantka, se se smrtí setkala už jako dítě. Od mala ji násilná smrt fascinovala. S ledovým klidem a zaujetím sleduje krváky a tíží jí jedna otázka: Může useknutá hlava mluvit? V televizi pak zahlédne reklamu na firmu, zabývající se úklidem domů po násilných činech. Gabriela vycítí příležitost dostat se blíže ke "zdroji". Neváhá tak ani minutku a pohovoru s majitelem firmy je přijata na zkoušku. Utvoří pár s kolegyní Grace, které se její postoj k práci ani za mák nelíbí. Její "úchylku" ani nijak zvláště nesdílí její přítel Eduardo. Když pak pracuje na úklidu bytu po místním masovém vrahovi, je doslova ve svém živlu. Náhoda svede Gabrielu a vraha Paula Guella dohromady přímo na místě činu. Po naprosto "ujetém" souboji má Gabriela konečně možnost zjistit odpověď na svou tíživou otázku...

 

Herci a postavy

Hlavní roli Gabriely sehrála, stejně jako v původním kraťasu, Angela Jones. Vraha Paula si zahrál člen hereckého klanu Baldwinů - William. V roli přítele Gabriely Eduarda vidíme Bruce Ramsaye, se kterým se Tarantino setkal již při natáčení Zabít Zoe Rogera Avaryho. Roli Grace se zhostila Sandra Thigpen. Majitele úklidové firmy hraje Barry Corbin. Dále se ve snímku objeví např. Lois Chiles, Mel Gorham, Daisy Fuentes či Carmen López.

 

DVD

V České republice film nikdy na DVD oficiálně nevyšel. Několikrát jej reprízovala satelitní televize TV FilmBox. V zahraničí vyšel 1. října 1996 soundtrack. Film pak 25. sprna 1998 VHS a 2. března 2004 i DVD. Vše se dá objednat např. na www.amazon.com

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web