QTarantino.cz - Quentin Tarantino

O filmu

"Ty nejsi zlej člověk. Jsi skvělej člověk. Můj nejmilejší člověk. Ale když na to přijde, jsi pěkná píča."

Bill

 

"Není mi moc dobře a ta kráva už mě začíná srát. Takže než se vykecá, půjdu na čerstvej vzduch."

Beatrix

 

"Byl jsem na maminku zlý, střelil jsem ji do hlavy."

Bill

 

"Ta žena si zaslouží svou pomstu ... a my si zasloužíme smrt"

Budd

 

Půl roku po první části, přichází do kin druhý díl s podtitulem vol. 2. Bylo to přesně 16. dubna 2004 (22. dubna v ČR).Sága Kill Bill se tak uzavřela. Náklady 30 mil USD se téměř celé vrátily při otvíracím víkendu, kdy film vydělal 25 mil USD.Celkově si přišel na více než 152 mil. USD a stal se tak 44. nejvýdělečnějším filmem roku 2004. Pro zajímavost měl druhý Kill Bill šestý nejlepší dubnový startovací víkend v historii.

 

Film není vlastně žádným pokračováním, nýbrž druhou půlkou celého opusu. Podobně jako první díl, má i dvojka 5. kapitol,které se skrz hlavní postavu vzájemně prolínají.

 

Kapitola 6. Masakr u Two Pines

V této kapitole se dozvíme, jak to přesně probíhalo v onen svatební den. Bill najde Beatrix, která ho před svým nastávajícím vydává za svého otce. Uvidíme proč je Rufus (Samuel L. Jackson) dobrej. Komando zmijí, zabijáků zmasakruje celé osazenstvo kostela a všichni si pak vychutnají Nevěstu.

 

Kapitola 7. Osamělý hrob Pauly Schultzové

Budd, bratr Billa a ničema, který dělá vyhazovače v stryptýz klubu je varován Billem před mstící se Černou mambou. Jednou se vrátí z práce a cítí, že tentokrát přišla řada na něj. Počká si na Beatrix a tu uzemní dávkou soli mezi kozy. Beatrix je zavřená do rakve jen s baterkou a zaživa pohřbena. Budd mezitím nabídne Nevěstin meč sběratelce Elle Driver.

 

Kapitola 8. Tvrdá výuka u Paj Meje

Beatrix začne vzpomínat na výuku svého mistra. Cestuje s Billem do kláštera, kde žije velmi starý, leč neporazitelný mistr. Při tvrdé výuce se Beatrix setkává s ponižovním, s ubližovaním. To vše vede k tomu, že Paj Mej udělá z Černé mamby nejlepšího zabijáka. Beatrix se dostane z rakve a vrací se za Buddem.

 

Kapitola 9. Elle a já

Elle je zrádná a Billa odrovná hadem Černou mambou, jehož množství jedu v jediném kousnutí je gargantuovské. Zatímco Budd umírá v bolestech, Beatrix dorazí zpět k přívěsu. Proběhne hustá rvačka, při níž se Beatrix dozví, že Elle zabila Paj Meje. Celou akci zakončuje tím, že Elle vytrhne druhé oko a nechá ji napospas s černou mambou v přívěsu.

 

Kapitola 10. Tváří v tvář

Beatrix cestuje za Estebanem Vihaiem, který jí poví, kde Bill žije. Když Nevěsta dorazí na místo, zjistí že její dcea B.B. žije. Následuje několik dojemných scén, kdy se vyjasní většina zbývajících otázek. Beatrix zabije Billa stylem pěti bodů a puknutí srdce, což jí, jako jedinou, naučil Paj Mej. Film končí v momentě, kdy B.B. a nejvíc nejhezčí paní odjíždí s úsměvem na tvářích...

 

 

Druhá část se od první docela liší. Je zde méně akce, více povídání, více hlašek. Jedná se o jakési vyrovnání první části na klasickou tarantinovskou úroveň. Ve většině hodnocení bývá výš, nežli první část, ovšem já bych oba film dával na jednu, vynikající, úroveň...

 

 

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web