QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Silent Hill - DVD

Silent Hill od Christopha Ganse a Rogera Avaryho (Gauneři, Pulp Fiction, Pravdivá romance, Zabít Zoe) je pravý opak nedávno vydaného DVD titulu Hostel. Na DVD nalezneme opravdu vynikající film, o čemž svědčí jak slova kritiků, tak postavení ČSFD. Mnoho lidí hovoří o Silent Hillu, jako o dosud nejpovedenějším převedení počítačové hry na plátna kin. Ovšem DVD nenabízí takovou hromadu bonusů, jako Hostel, i když nějaký ten bonusek se najde...

 popis_obrazku

Na DVD vychází plnohodnotná kinoverze (přes 2 hodiny). Nabídne také 5,1 kánalový zvuk a sice anglicky a česky. Nechybí české titulky.

Bonusů je o poznání méně, ale i přesto jich pár je. DVD nabídne samozřejmě Film o filmu, s nímž nahlédneme do zákulisí natáčení. Podíváme se na herní předlohu, seznámíme se s herci, výpravou filmu. Nahlédneme pod kabátek příšerám, jež se ve filmu objevily a poslední část dokumentu je nazvána "hvězdy v akci". Celkově se jedná o velice povedený dokument.

Dalším a zároveň posledním bonusem, jsou Trailery. Nalezneme zde několik TV Spotů a samozřejmě Kinoupoutávku. I toto je celkem kvalitní bonus, i když malý.

To je o Silent Hillu vše. Na pultech půjčoven se již nachází a do samotného prodeje zamíří již za několik málo týdnů (cca 3). Bude se prodávat, stejně jako Hostel, za 474Kč. Myslím si, že nejen pro mě, je jasná volba Silent Hill...

 

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web