QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Herci Quentina Tarantina díl 2. - Uma Thurman

Uma Karuma Thurman se narodila 29. dubna 1970 v Bostonu. V 15 letech se rozhodla pro dráhu herečky a stěhuje se do New Yorku. Zpočátku se živí jako modelka a v roce 1987 přichází její první role. Jako Laura se objevuje v thrilleru Kiss Daddy Goodnight. Jejího talentu a krásy si brzy povšimnou další filmaři, a tak hned následující rok hraje menší role ve hvězdně obsazených Nebezpečných známostech a Dobrodružství Barona Prášila. Objevují se i další role v menších či větších filmech (Mrazivá vášeň, Vzteklej pes a Glorie...).

Zlom v kariéře zažívá v roce 1993, kdy se setkává s Quentinem Tarantinem. V Tarantinově druhém filmu - Pulp Fiction ztvárňuje hlavní ženskou roli Mii Wallacové. Za tuto roli si vysloužila nominaci na Oscara, Zlatý Glóbus a další ceny. Už během Pulp Fiction se Tarantino a Uma dohodli, že v budoucnu natočí další projekt. Tarantino měl o dalším filmu s Thurmanovou jasnou vizi, avšak projekt byl na čas uložen k ledu. Mezitím hvězda i cena Thurmanové raketově stoupla. Z výdělků kolem 300 000 dolarů za film (Pulp Fiction) si během dvou let povýšila na 5 milionů dolarů a více za snímek. Objevuje se v povedeném snímku Gattaca, propadáku Batman a Robin, ve hvězdně obsazených Bídnících či v Allenově komedii Sladký ničema.

V osobním životě tolik štěstí Uma nemá. V roce 1990 si bere Garyho Oldmana, avšak jejich manželství nevydrží ani dva roky. Po několikaletém vztahu s Ethanem Hawkem se tato vysoká blondýna vdává podruhé, a to 1. května 1998. S Hawkem má 2 děti. Avšak ani tento vztah nevydržel. V létě roku 2004 se Uma rozvádí podruhé. Ke konci manželství měla Uma již jiného přítele, hoteliéra Anré Balazse. Jejich vztah vydržel tři roky. V létě 2007 začala chodit s francouzským ekonomem Arpadem Bussonem, se kterým se v roce 2008 zasnoubila.

 

V roce 1999 se opět setkává s Quentinem Tarantinem a oživují tak myšlenku na další společný film. Tarantino začíná pracovat na scénáři a když přípravy vrcholí, Uma otěhotní. Natáčení je odloženo a jejich společný film - Kill Bill spatří světlo světa až v roce 2003. Z důvodu velké délky je navíc opus rozložen na dva díly, vol. 1 a vol. 2. Před samotným Kill Bill se Uma objeví ještě v televizním snímku Duševní slepota, za který získává Zlatý Glóbus. Za oba díly Kill Bill je taktéž na tuto cenu nominována. Honorář za oba díly činil zhruba 12 milionů dolarů a Thurmanová se tak stala jednou z nejlépe placených hereček.

Po Kill Bill přišla řada dalších rolí. Např. ve vynikající komedii Prime, v povedené Moje superbejvalka (za který inkasovala 14 milionů USD), či nedávno uvedená fantasy Percy Jackson: Zloděj blesku, kde se objevila jako Medusa. Uma Thurman si také vyzkoušela roli producentky, když se takto podílela na 3 filmech. Je taktéž spoluautorkou postavy nevěsty z Kill Bill.

 

V nedávných rozhovorech potvrdil Quentin Tarantino, že má v plánu natočit ještě jeden díl Kill Bill, který by se měl odehrávat generaci po Nevěstě. Uma Thurman by se ve snímku měla samozřejmě objevit. O filmu se toho zatím moc neví, ale Tarantino potvrdil, že by na něm začal rád pracovat zhruba s desetiletým odstupem od původního filmu Kill Bill...

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web