QTarantino.cz - Quentin Tarantino

DVD

Film jsem samozřejmě viděl již mnohokrát, a také proto se mi zdálo jako zbytečnost kupovat si DVD za nějakých 800Kč, když si ho můžu půjčit v půjčovně a… A po čase DVD zlevnilo na 649Kč, ale stále se mi to zdálo moc. Před nějakou dobou jsem na netu našel výbornou slevu. Na http://filmcity.cz byl jak Kill Bill, tak i Kill Bill 2 v akci za 199Kč!! To jsem již samozřejmě obětoval a okamžitě si to objednal.

Po doručení jsem vzal do ruky první díl a zakoukal jsem se na obal (sice jsem ho viděl již milionkrát, ale je to uplně jiný pocit když se díváte na !svůj! originální obal). Zakoukal jsem se do té kočky na obrázku a ...no prostě ten "ksichtík" je uplně božský.

Obal

Kill Bill DVD

Na přední straně je Uma Thurman ve žluté motorkářské kombinéze a v ruce má svůj meč od Hattoriho Hanza. Hřbet obalu je jako část samurajského meče, kde v rukojeti je obrázek té krásné tvářičky a na prostředku hřbetu je název filmu.

Na zadní straně se nachází popis filmu od MagicBoxu a čtyři obrázky (O-Ren Ishii, Gogo Yubari, samotná Černá Mamba (Beatrix Kiddo), která právě používá svůj meč jako zpětné zrcátko, a pak čtyřka Elle, Vernita, Budd a O-Ren). Pak jsou vzadu samozřejmě technické informace o DVD, obsazení, reklamy.

Když jsem krabičku otevřel, nenašel jsem v ní žádnou "vložku" či knížečku, jak u většiny DVD filmů bývá, třeba se seznamem kapitol, seznámení s tím co najdeme na jednotlivých discích, což mě trochu zklamalo.

DVD 1: Film

Po vložení DVD disku do DVD přehrávače a po projetí nezbytných upozornění vám naskočí kompletně přeložené české menu, na jehož pozadí běží video sestříhané z bitek v Domě modrých listů a část skladby Tomoyasu Hotei - Battle without Honor or Humaniti. Na výběr máte tři věci:

 1. Film: prostě co dodat… film… skvělý obraz, výborně sestříháno, titulky na konci jsou uplně best…. no prostě paráda….
 2. Kapitoly: na výběr je pět kapitol, které stylově kopírují kapitoly, tak jak jsou již obsaženy ve filmu. Abych řekl pravdu, funkci kapitoly nikdy u žádných filmů nepoužívám….když koukám na film tak na celej a ne na části….Takže kapitoly:
  • Město Pasadena, Kalifornie
  • Nevěsta krví zbrocená
  • Původ O-Ren
  • Člověk z Okinawy
  • Souboj v Domě modrých listů
 3. Zvuk/titulky:

  Zvuk: na výběr máme tři zvukové stopy. Česky DTS a 5.1DD, anglicky 5.1DD. České DTS je vynikající, ale na druhou stranu jsem již slyšel lepší DTS stopy… 5.1DD česky je o trochu horší stopa než DTS, přeci jenom DTS je DTS. A pak tu máme anglicky 5.1DD a ta je podle mého názoru nejlepší, originál, výborné basy…prostě nej…

  Titulky: na výběr máme o5 tři druhy, česky, normální české titulky, pasují do filmu přesně, skoro stejné jako dabing(tím skoro myslim hlášky typu - ve filmu O-Ren hovoří o Tanakovy jako o zasranovy, ale v titulkách je uvedeno čůrák). Česky pro neslyšící, stejná akorát doplněny o poznámky typu "hovoří žena mimo obraz", či popisy důležitých zvuků(hekání, zvonění mobilu, apod). Anglické titulky jsem nečetl, poněvadž angličtinu neovládám na takové úrovni. Titulky bych zhodnotil jako velice kvalitní.

DVD 2: Bonusy

Potisk disku je stejný jako ten předcházející, akorát je zrcadlově otočen. Bonusové DVD má i funkci DVD-ROM a tu si popíšeme jako první:

 1. DVD-ROM - po vložení DVD do mechaniky vám automaticky naběhne autorun. Objeví se obrazovka světle žlutá, která přechází do pískově žluté. Na výběr máme několik věcí:
  • Partneři filmu: zobrazí se vám partneři filmu s odkazy na internetové stránky
  • Wallpapers: 10 wallpaperů (obrázků na plochu monitoru) které jsou ve třech nejběžnějších rozlišeních (800x600, 1024x768, 1280x1024). Jednotlivé wallpapery by se dali nazvat asi takto: Gogo s koulí, Část samurajského meče, Před Two Pines, Černá mamba na zábradlí, Korálovec vs. Černá mamba, Před dveřma, Mamba a zrcátko, a 3x O-Ren…
  • Webové stránky Kill Bill: co se asi může skrývat pod tímto názvem? Prostě odkazy na české i zahraniční stránky o filmu….
  • Screensaver: spořič, myslel jsem že bude na DVD, ale je to jen odkaz…
  • Hra: o5 odkaz, je to ta hra na oficiálních stránkách filmu, jak kosíte Crazy 88. Abych pravdu řekl, na DVD-ROM jsem nenašel to co jsem hledal, takže potěší akorát wallpapery…
 2. DVD - video(už normální klasické bonusy…) - Po vložení do kina na vás vybafne upozornění a animace a pak už samotné o5 české menu. Nahoře a dole v menu jsou dvě různá videa a nalevo se houpe "ostnatá" koule. Bonusy jsou opatřeny anglickým zvukem 2.0DD a obsahují české titulky (kromě trailerů). Ale jdeme již k bonusům…

  • Film o filmu: 14,5 minuty dlouhý klasický film o filmu, složený z rohovorů s Quentinem Tarantinem, Umou Thurman, Vivicia A. Fox, Lucy Liu, Julie Drefus a producentem Lawrence Benderem, bonus poté obsahuje záběry z filmu samotného i jeho zákulisí, obsahuje táké fotky z filmu (většinou Quentin s Umou) a je tam také vzpomínka na Pulp Fiction a to jak fotografická tak i "videová". Quentin většinou vypráví o vzniku filmu, o myšlence, ale nejzajímavějši je část o Sonny Chibovy (obsahuje i ukázky z jeho starých filmů). Uma vypráví o tom jak se vžívala do role, jak cvičila atd… Po většinou herci a producent vypráví o svých postavách a chválí Quentina… Některé názory (hlavně producenta jsou celkem stupidní), ale jinak celkově vzato zajímavý bonus, který je pěkně otitulkovaný.

  • Interwiews: na výběr máme 5 krátkých výpovědí od Umy Thurman, Quentina Tarantina, Lucy Liu,Vivicia A. Fox a Lawrence Bendera. Výpověď Umy Thurman je nejdelší, má téměř 4 minuty. Ostatní mají něco přes 2 minuty. Výpovědi by to byly dobré, kdyby nebyly tak špatně sestříhané, na některých místech chybí zvuk… A navíc velké části výpovědí byly obsaženy ve Film o filmu. Titulky jsou dobré….

  • Z natáčení: je to 9 minut obrazového materiálu kolem filmu, některé pasáže jsou úplně bez zvuku, kvalita obrazu není moc dobrá a titulky jsou neůplné… byl by to zajímavý bonus, stejně jako předcházející, kdyby byl lépe zpracovaný….

  • Krvavá cesta: sestřih dlouhý 28,5 minuty obsahuje téměř všechny akční scény z filmu, obsahuje boj s Vernitou, s Gogo, s Crazy 88 a s O-Ren. Je vystřižen z filmu, takže má i jeho vynikající kvalitu obrazu. Zvuková stopa je 2.0DD anglicky a je opatřená českými titulky. Je to prostě část filmu, takže když máte půl hoďky a chuť na pořádný maso tak si pusťte tento "bonus". Já osobně si mylím, že je celkem zbytečný a zabírá místo na DVD.

  • TV spoty: na výběr jsou 4, jeden 90 vteřinový a tři 30 vteřinové. Dva jsou téměř stejné a navíc obsahují i ukázky z druhého dílu. TV spoty jsou součástí každého DVD, takže nechybí ani tady. Jsou samozřejmě bez titulků.

  • Trailery: 1. je anglicky s titulkama a je na české DVD a VHS. 2. je anglicky bez titulků a je na premiéry obou filmů. 3. je Teaser …Coming Soon(již brzy). Také součástí každého DVD, takže nachybí ani zde….

  • Fotogalerie: soubor 24 kvalitních fotografií z filmu…., mohlo to být rozšířené i o fotky z natáčení…

  • Texty písní: další pokažený bonus… texty písní sice potěší, ale nechápu proč autoři na DVD umístili jen 2 texty (Bang, Bang a Dont Let My Be). Když už toto načali, tak tam měli dát text celého sountracku a neškodily by také překlady….Škoda

  • Herci a tvůrci: další nedodělaný bonus, proč Herci a tvůrci a ne Herec a tvůrce? Obsahuje profily a filmografie Umy Thurman a Quentina Tarantina. Škoda, že neobsahuje více profilů….

  • Partneři filmu: zobrazí se vám ikony s logy partnerů filmu. Když na nějaký klepnete, tak se vám ukáže krátky shot s profilem společnosti…

  • Zveme vás do kina: pověstný podělaný bonus…. "….na řadě je Kill Bill…". Nebo … "jsem ta nejúžasnější ženská na světě…". Nebo ….už rači mlčim…. Tomuhle bonusu se z daleka vyhněte….

Závěrem

Filmové DVD je kvalitně zpracováno a je na vysoké úrovni. DVD s bonusy je rozporuplné… Na jedné straně, spousta bonusů, kompletní otitulkování, české menu… a na straně druhé nedodělanost, místy zbrklost střihu, či zbytečný bonus. Kdyby bylo lépe zpracováno Interwiev a Z natáčení, dodělány Texty písní a Herci, tvůrci, bylo by to o třídu výš…. Také mi chybí nějaké vystřižené scény, či dokument o animované pasáži….

Hodnocení DVD FILM 95%

 

Hodnocení DVD BONUSY 60% Vynikající film s bonusy které (občas) potěší, za 199Kč, vřele doporučuji!!!

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web