QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Auto zabiják - DVD

Sice s odkladem, ale konečně dorazil Grindhouse: Auto zabiják do půjčoven. Zasvěcení vědí, že od DVD nemohou očekávat nějakou výbornou kvalitu obrazu, poněvadž film byl schválně poškozen. To se ovšem netýká zvuku, a tak zvuk je zpracován poměrně dobře. Dočkali jsme se i pár bonusů. Na nákup DVD si sice musíme počkat někdy do půlky ledna, ale už teď nám nebrání nic, proč nepřinést recenzi.

Auto zabijak

Po shlédnutí americké 85 minutové verze a světové kinoverze o délce nějakých 110 minut jsem se těšil na DVD. To bylo sice několikrát odloženo, ale konečně je tady. Na DVD se samozřejmě objevila verze prodloužená, což je jedině dobře. Obal je nádherně graficky zpracovaný, přesně podle filmu. V podobném stylu, jako se nese přední strana obalu, je i menu. Menu je samozřejmě zpracováno do češtiny. V horní části běží trailer, který se postupně přenáší do spodní části obrazovky, kde je statické menu a logo Auto zabiják. Menu nabízí čtyři položky

Film

Jak jsem již psal, obraz je takový, jaký je. Verze filmu je SE a zvuk? Zvuk nám nabízí plnohodnotnou 5.1 Dolby Digital českou i anglickou stopu. Navíc je zde i 2.0 DD česká stopa. Titulky jsou v nabídce české a anglické. Samotné titulky se od dabingu liší hodně a hodně dost… Dabing pak je dle mého názoru více než povedený a rozhodně mu stojí za to dát šanci na shlédnutí. Film je samozřejmě v jedné položce menu rozdělen i na kapitoly. Ty na dvou stránkách nabídnou celkem 16 kapitol.

Bonusy

Na jednodiskovou verzi nabídne toto DVD vydání i slušnou porci bonusového materiálu.

Hodnocení

Kvalitní film s dobrým českým i anglickým zvukem. Výborné menu a solidní, více než 36 minutová porce bonusů činí z tohoto disku vynikající produkt. Jako mínusy lze určitě uvést absenci titulků u bonusu „Z natáčení“ a celkem dosti chyb v titulkách u rozhovorů. V současné době lze navíc DVD pořídit za nějakých 39 Kč v papírové pošetce, popř. o pár desítek korun dráž v plastové krabičce. 

Grindhouse kolekce 3 DVD

Pro všechny fanoušky projektu Grindhouse připravil český distributor také box, který obsahuje jak Planetu Teror a Auto zabiják, tak film Machete, který vychází ze stejnojmenného fiktivního traileru. Box tedy obsahuje shodná DVD Auta zabiják i Planety Teror, která lze koupit samozřejmě i samostatně. Třetím diskem je pak film Machete, který nabízí standardní audio stopy 5.1 Dolby Digital jak v češtině, tak angličtině. Dále jsou v menu ještě český dabing 2.0 Dolby Digital a české titulky. Anglickými titulky toto vydání bohužel nedisponuje. Velkým zklamáním je také stránka bonusů. DVD Machete totiž žádný bonus nenabízí a díky tomu značně zaostává právě za Planetou Teror či Autem zabiják. Celá kolekce 3 DVD je pak zabalena ve slušivé obálce z tvrdšího papíru, která je rozdělena na tři třetiny, z nichž každá se věnuje jednomu filmu.

Grindhouse kolekce tak po obsahové stránce nenabízí vůbec nic navíc, oproti samostatným diskům, a tak jediným důvodem pro koupi je pěkný box a možnost mít všechny tři filmy pohromadě v jednom balíčku za slušnou cenu, která se dnes pohybuje kolem 170 Kč. Alternativu pak tvoří samostatné disky, kde Auto zabiják a Planeta Teror jsou dostupná na DVD v papírovém obalu již od 39 Kč a Machete v plastovém obalu za cca 90 Kč (Machete je dostupná i na Blu-ray, který kromě lepší obrazové kvality nenabízí opět nic navíc, za cenu kolem 250 Kč).

* Ceny uvedené v článku jsou aktuální k 5. říjnu 2013.

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web