QTarantino.cz - Quentin Tarantino

DVD

Stejně jako u volume 1 se tato recenze v žádném případě netýká filmu, hudby a tak, ale čistě jen DVD, menu, bonusů obalu a tak. Prostě jak kvalitní práci odvedl český vydavatel. Stejně ako u jedničky jsem si DVD pořídil teprve až v akci za 199 Kč. Je to defacto stejná pohádka jako u jedničky, protože jsem to objednával najednou, takže vám k tomu můžu ještě říct, že k tomu zaplatíte myslím 74 Kč za poštovné a balné. Takže vám asi nemusim ani vyprávět, jak jsem se zakoukal opět do té krásky na obalu.

OBAL

Přední strana obalu je stejná jako u prvního dílu, akorát je tam přidaná číslice 2 a jiný obrázek Umy. Je tam ve svatebních šatech se závojem a samozřejmě se svým samurajským mečem, který ji v prvním dílu vytvořil Hattori Hanzo. Hřbet je také stejný, opět kromě toho, že je tam 2 a jiný portrét Umy. Alespoň zadní strana je jiná oproti jedničce. Je tam jiný slogan a popis od vydavatele. Co se týče obrázků tak těch je 6. Bill ve scéně která ve filmu není (vynachaná scéna), Budd, Beatrix při svatbě, Elle Driver, Bill s Beatrix a eště jednou samotná Beatrix. Ještě jsou tam samozřejmě informace o DVD, sponzorech, upozornění...
Kill Bill DVD

Opět se při otevření "krabičky" neobjeví žádná knížečka, booklet, nebo něco co by nás o něčem informovalo. Celkově bych řekl, že co se týče obalu je jednička lepší, už kůli obrázku na přední straně obalu. Ale u obou mě booklet (knížečka) zklamali.

DVD FILM + BONUSY:

DVD rozdělím schválně na tři sekce, první bude samotný film, kapitoly a zvuk, druhá část budou bonusy a část třetí bude DVD-ROM, který se zobrazí po vložení do DVD mechaniky u počítače…
Po vložení do DVD přehrávače a po projetí nezbytných reklam a upozornění vám naběhne menu, které je stejně jako u prvního dílu kompletně česky. Základní menu je rozděleno na tři části, na první části vpravo běží ukázka ze souboje s Beatrix s Elle Driver v Buddově karavanu a na pozadí hraje skladba která je na soundtracku umístěna jako pátá v pořadí a má název Tu Mirá. V horní části obrazovky se nachází české logo Kill Bill 2. A konečně třetí část menu je samotná nabídka, na výběr méme: film, kapitoly, zvuk/titulky a bonusy. Každá položka má svoji zajímavou ikonu. Co se týče provedení menu, tentokrát to u mě vyhrála "dvojka". Myslím si, že druhý díl má menu hezčí a propracovanější.

 

DVD - FILM

 1. Zvuk/titulky: na výběr máme ze dvou zvukových stop…česky a anglicky, obě stopy jsou Dolby Digital 5,1 kanál. V této položce v mém soukromé minisouboji tentokrát zvítězí Kill Bill 1 kde byla jěště stopa česky DTS.
  Co se týče titulků, tak máme na výběr české titulky a české pro neslyšící (s popsáním některých důležitých zvuků, či informací). Dále se na diku nacházejí i slovenské titulky a maďarské titulky. A Také samozřejmě volba bez titulků….co se týče tohoto tak nevítězí nikdo…protože maďarsky neumim a slovenské titulky také nepotřebuju…. Takže nerozhodně…

 2. Kapitoly: stejně jako v prvním díle jsou i zde rozděleny kapitoly stejně podle filmu a pokračují tak od kapitoly 6 až do desítky. Co se týče kapitol, také je zde remíza…Takže nebudem zdržovat a jdeme rovnou na seznam kapitol…:

  • Kapitola 6: Masakr u Two Pines
  • Kapitola 7: Osamělý hrob Pauly Schultzové
  • Kapitola 8: Krutá výuka u Paj Meje
  • Kapitola 9: Elle a já
  • Kapitola 10: Tváří v tvář
 3. Film: samotný film…co dodat…tak maximálně to, že pokud jste ho ještě neviděli, tak nevím, co tu hledáte :-D

BONUSY

Položka bonusy pod sebou skrývá nádherné podmenu ve stylu výcviku Beatrix u Paj Meje. Na výběr máme několik bonusů:

A to je co se týče DVD-video bonusů vše, na jednodiskové vydání je to normální počet… Co se týče provedení bonusů, řekl bych že kvalitativně (ne kvantitativně!!!) jsou lehce nad prvním dílem, lepší menu, lepší film o filmu, ale zároveň neotitulkovaný bonus a trailer špatné kvality obrazu i zvuku. Jak jsem uvedl, kvalita lehce převyšuje první díl… Ale kvantita samozřejmě hovoří ve prospěch prvního dílu….2 disky hovoří za vše..

DVD - ROM

Po vložení do počítače vám automaticky stejně jako u "jedničky" naběhne autorun a v něm DVD-ROM… Tak se pojďme podívat, co na něm najdeme…:

Závěrem

Film je zde zpracován o chloupek hůř nežli vol.1. Vše je na jednom disku a navíc chybí DTS stopa. Co se týče bonusů, hodnocení nechávám stejné. Sice je bonusů méně, ale zato jsou kvalitněji zpracované a navíc mají o mnoho hezčí menu.

Hodnocení FILM 92%

 

Hodnocení DVD BONUSY 60%

 

Výborný film, skěle zpracované menu, pár kvalitních bonusů, za 199Kč... No není hřích to nekoupit?

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web