QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Hell Ride - Pekelná jízda

O filmu

Převážně seriálový a televizní herec Larry Bishop, jehož největší hvězda zářila v 70\' letech, se při natáčení filmu Kill Bill (hrál zde Larryho) potkal s Michaelem Madsenem a společně s Quentinem Tarantinem se dohodli, že spolu natočí film. Sen začali uskutečňovat v dubnu 2007. Původně měl jednu z hlavních rolí (Comanche) hrát sám Quentin, avšak kvůli pracovní vytíženosti z toho nakonec sešlo. Tarantino tak zůstal u produkce a samozřejmě přiložil nějaký ten nápad k dílu (např. úvodní scéna). Bishop, kromě toho, že je autorem filmu, zahrál také hlavní roli. Ve filmu se navíc obejví úryvky hudby Roberta Rodrigueze původně složené pro Kill Bill 2.

21. ledna 2008 byl film představen na festivalu nezávislých filmů v Sundance. V létě se pak v omezeném počtu dostal i do normálních kin a po prázdninách 2008 byl představen na DVD. Celkové americké tržby nedosáhli ani 2 milionů dolarů. Vzhledem k charakteru filmu a výběru herců si mohl snímek dělat větší ambice, avšak zůstalo u nezávislé klubové tvorby. 

 

Děj

Snímek plný nažhavených motorek a holek, drsných chlapů, syrových a vtipných hlášek, odhalených těl a sexuálních scén si vysloužil samozřejmě přístupnost od 18-ti let. Hlava motorkářského gangu Victors, Pistolero, celý život prahne jen po pomstě. V odplatě za smrt mladé dívky se může spolehnout jen na několik svých nejbližších - mladého Comanche a zabijáka Genta. Maniakální šéf konkurenčního gangu 666 naopak touží po tajemství ukrývající se v Pistolerově hlavě. Ve hře je totiž ještě ukrytý poklad...


 

Herci a postavy

Navzdory minimálnímu rozpočtu se ve snímku objevilo mnoho hereckých es. Kromě Larryho Bishopa (Pistolero) a Michaela Madsena (Gent) se zde objevili např. Vinnie Jones (Billy Wings), Eric Balfour (Comanche), Leonor Varela (Nada), na dva Oscary nominovaný Dennis Hopper (Eddie Scratch Zero) či David Carradine (Deuce), pro kterého to byla jedna z posledních filmových rolí.
 

DVD

Do Čech se film dostal na konci listopadu 2009 pod názvem Pekelná jízda. DVD nabídne českou podporu v 5.1 kanálovém zvuku. Ke 2.0 angličtině jsou také nabízeny titulky. Chudá bonusová nadílka obsahuje pouze "Z naší nabídky". DVD vydává Palace Pictures a sehnat se dá v půjčovnách, nebo koupit za cenu pod 300 Kč.

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web