QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Bratři Weinsteinovi - Tarantinova finanční jistota

Harvey Weinstein se narodil 19. března 1952 ve Flushing v Queensu. 183 cm měřící starší z bratří se v roce 1987 oženil s Eve Chilton, s níž má 3 děti. V roce 2004 se rozvedl a od roku 2007 je podruhé ženatý s modelkou a herečkou Georginou Chapman. Mladší Bob se narodil Miriam a Maxovi Weinsteinovým dva roky po Harveym. V roce 2000 se oženil s Annie Claytonovou. 

S filmem se setkávají poprvé zkraje 80. let, když podle jejich příběhu a scénáře natočil Tony Mailam horor The Burning. Začátkem 80. let spoluzakládají společnost Miramax (složenina jmen jejich rodičů), která se soustřeďuje na produkci, distribuci a vydávání filmů. Do začátku 90. let produkují několik filmů, z nichž nejvýznamnější je asi Pan a Paní Bridgeovi s Paulem Newmanem z roku 1990, který byl nominován na Oscara.

V lednu 1992 se na festivalu v Sundance setkávají s Quentinem Tarantinem. Tam za 200 tisíc dolarů zakupují práva na jeho Gaunery a chystají ho distribuovat po celých státech. O rok později produkují film Tonyho Scotta, natočeného podle scénáře Quentina Tarantina - Pravdivá romance. V roce 1994 se spolupráce s Tarantinem rozjela naplno, když se Weinsteini stávají výkonnými výrobci Pulp Fiction.

 Od roku 1996 spolupracují jak s Quentinem Tarantinem (na všech filmech), tak s Robertem Rodriguezem (téměř na všech filmech). Roku 1999 získávají Oscara za nejlepší film - Zamilovaný Shakespeare. O čtyři roky později jsou na tutéž cenu nominováni za snímek Gangy New Yorku. V roce 2004 spoluzakládají další společnost - The Weinstein Company, která po

malu přebírá producentské otěže po Miramaxu. Miramax v roce 2005 vypadl z TOP10 největších filmových studií v USA. Od té doby se jak Miramax, tak Weinstein Comp. drží těsně za elitní desítkou.

Producenti Harvey a Bob Weinsteinovi se znají s Tarantinem více než 18 let. Financovali drtivou většinu jeho filmů, stejně jako Roberta Rodrigueze. Jsou držiteli Oscara, patří jim dvě středně velké filmové společnosti. Jejich zásluhou vzniklo přes 300 snímků a téměř 800 jich v USA distribuovali. Mají velký podíl na úspěchu Quentina Tarantina, neboť jako jedni z mála mu věřili od začátku jeho kariéry...

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web