QTarantino.cz - Quentin Tarantino

DVD a Blu-ray

K naší radosti nám distributor připravil distributor (Bonton) speciální dvoudiskovou edici! Na prvním disku nalezneme samotný film s českým, polským a anglickým 5.1 kanálovým zvukem společně s několika jazykovými mutacemi titulků. V interaktivním menu máme na výběr z několika možností. A sice výběr scén, přehrát film, jazyk a bonus. Alternativou ke dvoudiskové edici je pak digipack verze, která obsahuje pouze první DVD s filmem a několika málo bonusy. Zatímco digipack verze se dá dnes sehnat již za 100 Kč, cena dvoudiskové verze startuje lehce nad 250 Kč. 

DVD 1

MENU
Menu je i v domácím vydání v angličtině. Jednoduché, zato vydařené. Není mu co vytknout

FILM
Obraz je vynikající kvalitě. Stejně tak zvuk. Zvukové stopy jsou 5.1 anglicky, česky a polsky. Jazykových verzí titulků je více.


BONUSY

-Lunch With Goebbels Extended Version
Prodloužená verze scény, kdy je ke Goebblesovu stolu pozvána Shoshana. Délka je 7:15.

-La Louisiane Card Game Extended Version
Prodloužená verze karetní hry s hádáním jmen. Stopáž 2:12.

-Nation's Pride Begins Alternate Version
Alternativní scéna se začátkem promítání Národní pýchy. Délka je 2:08

Národní pýcha v celé své kráse. Délka 6:11

Na výběr máme Teaser, Domácí (Americký) trailer, Mezinárodní trailer a Japonský trailer. Celkem téměř 8 minut trailerů.

DVD 2

"Plac je jako kostel, on je bůh a scénář je bible."
Brad Pitt

TITULKY
Jelikož druhý disk je shodný pro mnoho zemí po celém světě, je menu opět v angličtině a jazykových verzí titulků je mnohonásobně víc, nežli u DVD 1. Nechybí samozřejmě kompletní čeština.

BONUSY
Bonusová nadílka dvoudiskového vydání DVD je vskutku štědrá. Co všechno na druhém, bonusovém, DVD nalezneme?

Elvis Mitchell, moderátor pořadu The Treatment, hovoří o panchartech s Bradem Pittem a Quentinem Tarantinem. Ve více než půlhodinovém pořadu uslyšíme mnoho zajímavostí ohledně psaní scénáře, obsazení Brada Pitta do role Alda Raina, o pohledu němců na 2. světovou válku, o zájmu, jak Brada, tak Quentina, o historii, atd... U bonusu se taktéž hodně pobavíte, neboť jak Tarantino, tak Pitt publikují své názory po svém. Celková délka je 30:45 a bonus je samozřejmě opatřen českými titulky.

Čtyřminutový fiktivní dokument o vzniku fiktivního filmu Národní pýcha, který je možno vidět v Hanebných panchartech, kolem jehož premiéry se prakticky točí celá druhá polovina panchartů. O svých dojmech nám vypráví režisér Alois Von Eichberg (Eli Roth), říšký ministr pro veřejné osvícení a propagandu, producent filmu - Joseph Goebbels (Sylvester Groth), herec a hridna Frederick Zoller (Daniel Bruhl) a herečka a milenka Josepha Goebbelse - Francesca Mondiová (Julie Dreyfus)

7:40 dlouhý dokument o propojení původního filmu Inglorious Bastards se současným Inglourious Basterds. Hovoří Eli Roth, Bo Svenson (herec v obou filmech) a Enzo G.Castellari (režisér původního filmu a herec v Quentinově podobě). V druhé části bonusu nás čeká trailer na původní film.

6 minut a 45 vteřin nám herecká legenda Rod Taylor vypráví, jak se dostal k roli Winstona Churchilla a o svém obdivu ke Quentinu Tarantinovi. Vyprávění je prokládáno ukázkami z natáčení.

Ve 3:20 dlouhém bonusu nám Rod Taylor poví historku z natáčení.

2 minuty a 37 vteřin nezáživných klapkovacích hlášek

Dvě minuty pozdravů střihačce Sally Menkeové.

Elvis Mitchell nám 11 minut vypráví o plakátech, které se v panchartech objeví. O jejich odkazu na skutečné filmy či souvislosti s Národní pýchou či pancharty. Tento bonus je pro spíše určen filmovým odborníkům, nežli široké veřejnosto.

Několik národních plakátů k Hanebným panchartům.

Blu-ray

Nabídka u tohoto vydání je téměř shodná. Zvuk i obraz jsou samozřejmě v lepší kvalitě. Obraz je nabízen ve FullHD 1080p ve formátu 2,35:1, anglický zvuk je v DTS-HD Master 5.1. Čeština, polština a ruština je zde pak v DTS 5.1. Ostatní verze dabingů jsou v Dolby Digital 5.1. Titulky k filmu jsou v celé řadě jazyků, mezi kterými nechybí samozřejmě čeština a angličtina. Bonusová nabídka je shodná jako u DVD, avšak postrádá absenci českých titulků. Tady udělal Bonton obrovskou chybu. Cena Blu-ray klesla již na velmi příjemných 250 Kč.

Závěr

Český distributor nám připravil pěkné vydání nového díla Quentina Tarantina. Obraz i zvuk ve vysoké kvalitě, zvuková i titulková lokalizace. Spoustu povedených bonusů (více než hodina a půl materiálu), včetně českých titulků. Průměrná cena. To jsou klady. DVD má ovšem i své zápory. Postrádám klasický dokument Film o filmu se vznikem, vývojem, obsazováním herců atd. Některé bonusy (Hi Sally, Kamera Quentina Tarantina) mi přijdou naprosto zbytečné a nudné. Neškodilo by také více rozhovorů, např. s Christophem Waltzem či některou s ženských postav...  Celkově vzato se jedná určitě o nadprůměrné vydání. DVD vás zabaví na skutečně dlouho, film lze sledovat mnohokrát, bonusů je spousta, avšak menší chybky se též najdou. Číselně bych DVD verzi ohodnotil nějakými 85-90%.

* Ceny uvedené v článku jsou aktuální k 27. srpnu 2013.

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web