QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Rychlá kola

Robert Rodriguez brázdil festivaly se svým poloamatérským El Mariachim, když byl osloven společností Spelling Films International k natočení televizního filmu Roadracers. Dostal k ruce rozpočet zhruba 1 milion dolarů a podle svého scénáře začal natáčet svůj první velký snímek, který se odehrává v 50. letech. 22. července 1994 měl film svou TV premiéru a během let se prodral do televezních programů po celém světě. Dočkal se také vydání na VHS a později i na DVD.

Film Roadracers se stal velkým odrazovým můstkem pro hvězdy dnešní doby - Salmu Hayek a Davida Arquetta. Snímek se odehrává v 50. letech minulého století. Dude Delaney je typický frajírek své doby. Je ovlivněný rock'n'rollem a dobou, uctívá Jamese Deana. Jeho chloubou je silný sporťák a krásná holka po boku. V Dodovi, stejně jako v ostatních, dřímá sportovní a soutěživý duch, a tak se s ostatními předhání v šílenostech, soupeří v závodech aut nebo v potyčkách. Snaží se tak získat pozornost krásných holek. Ačkoliv jsou rysy doby podány někdy dost absurdně a odlehčeně, je film sám o sobě dosti dramatický. 

V hlavních rolích se obejvili David Arquette (Dude Delaney), John Hawkes (Nixer), Salma Hayek (Donna), Jason Wiles (Teddy), William Sadler (Sarge), O'Neal Compton (J.T.) a další...

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web