QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Desperado

Hnusný pivo, obsluha na hovno a furt sem někdo leze...“

Barman

 

Každý, koho jsem kdy zabil, byl něčí otec... něčí syn... něčí bratr.“

El Mariachi

 Když Robert Rodriguez slavil úspěch El Mariachim, Columbia Picture moc dobře věděla, že se z výborného námětu dá vytěžit víc. Rodriguez dostal na natočení Desperada 7 mil USD a mohl z něj tak udělat ten pravý film, jaký si představoval. Do hlavních rolí byly obsazeny známé tváře (Antonio Banderas, Salma Hayek, Steve Buscemi nebo Quentin Taranitno). Více peněz znamenalo lepší podmínky, více akce, výbuchů, kvalitnější zpracování atd. V roce 1995 (květen v Cannes) byl Desperado uveden v kinech.

 

Filmy vypráví o El Mariachim, který se vrací, aby se pomstil. Poslední na jeho seznamu je Bucho. Než se s ním ale setká, musí si k němu prostřílet cestu. Ta vede přes bar, kde se setkáme se starým známým barmanem nebo naprosto vynikajícím Quentinem Tarantinem. Na své pouti mu pomáhá kamarád Buscemi. Ve městě nalezne také další přátele. Malého chlapce a hlavně krásnou Carolinu. Ta ho kryje před Buchem. Na zabití El Mariachiho byl vyslán zabiják Danny Trejo. Když konečně Mariachi vypátrá, kde se Bucho ukrývá, přizve si na pomoc své dva kamarády. Po zběsilé akci se dopracováváme k zajímavému závěru.

 

Film jenom v amerických kinech vydělal na 26 mil. USD a dal tak základ úspěšné kariéře jak několika herců, tak režiséra Roberta Rodrigueze. Snímek, který získal např. nominaci na nejlepší filmový polibek na MTV Awards, se v roce 2003 dočkal pokračování s názvem Tenkrát v Mexiku.

 

V hlavních rolích se představil Antonio Banderas (El Mariachi) a Salma Hayek (Carolina). Dále se zde pak objeví např. Joaqueim del Almeina (Bucho), Cheech Marin (barman), Steve Buscemi (Buscemi), Quentin Tarantino (muž u baru), Danny Trejo (zabiják Navajas), či Carlos Gallardo (Campa) a Tito Larriva (Tava).

 

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web