QTarantino.cz - Quentin Tarantino

From Dusk Till Dawn: The Series

O seriálu

Když Robert Rodriguez plánoval spuštění televizní stanice El Rey, určené převážně pro hispánské publikum, netajil se také tím, že jedním z pilotních projektů nového kanálu bude televizní verze Od soumraku do úsvitu. Natáčení začalo na podzim roku 2013 a premiéra pilotního dílu se uskutečnila 11. března 2014 na nové televizní stanici El Rey. Sám Robert Rodriguez se postaral nejen o produkci, ale také o scénář a režii úvodní epizody.

První řada měla celkem 10 epizod, přičemž ta finálová byla odvysílána 20. května 2014. Robert Rodriguez natočil celkem čtyři díly, jeho příbuzní Álvaro a Marcel jsou též pod několika epizodami podepsáni jako scénáristé. Mezi hostujícími režiséry se objevily i takové persony jako Eduardo Sánchez (tvůrce legendární Záhady Blair Witch) či Dwight H. Little, který koncem 80. let nátačel pokračování v sériích Halloween či Noční můra v Elm Street. Druhá série, která by měla mít 13 dílů, se připravuje a patrně se ji dočkáme na jaře roku 2015.

Zane Holtz (Richie Gecko) - D. J. Cotrona (Seth Gecko)

 

Děj

První dvě třetiny úvodní řady seriálu víceméně vycházejí z původního filmu. Jednotlivé pasáže jsou samozřejmě více rozebírány, prostřednictvím flashbacků se dozvídáme více o minulosti bratří Gecků, o tom jak loupili či o jejich vztahu k otci. Obdobně je na tom i rodina Fullerových, o které se také díky flashbackům dozvídáme stále zajímavější informace. Důležitou novou postavou je ranger Gonzáles, který se po vraždě Earla McGrawa vydává na stopu pachatelům - bratrům Geckovým.

Zajímavou kapitolou seriálu je samotný krvavý kult, který zpočátku sledujeme jen díky Richieho zjevením. Postupně se pak přidává Carlos a další. Druhá polovina seriálu je pak už jednou velkou řeží v baru Titty Twister, která ústí nejen k hledání cesty ven, ale také k hledání cesty do větší a temnější hloubky krvavého kultu.

Značnou část celého seriálu tvoří flashbacky, které často patří mezi to nejlepší, co některé epizody nabízí. Můžeme tak sledovat minulost většiny hlavních hrdinů, historii krvavého kultu a díky tomu tak lze snáze proniknout do hloubky děje a charakteru některých postav.

Jesse Garcia (ranger Freddie Gonzales) - Don Johnson (šerif Earl McGraw)

A samozřejmě nebyl by to Robert Rodriguez, abychom se tradičně nesetkali s narážkami a odkazy nejen na své minulé projekty, ale i dílo velkého kamaráda Quentina Tarantina. A tak v seriálu můžeme vidět mladou reinkarnaci Dannyho Treja jako Břitvy Charlieho nebo tradiční penisovou zbraň Sexy Stroje. Část jedné epizody se odehrává u baru Big Kahuna Burger a v seriálu zní známé hity v čele s Malaguena Salerosa, kterou můžeme znát např. z Kill Bill 2 či Desperada. Korunu všemu samozřejmě nasazuje již zmiňovaný Earl McGraw...

 

Postavy a herci

Ústřední dvojici bratří Geckových si zahráli D. J. Cotrona (Seth) a Zane Holtz (Richie). Jacoba Fullera představuje Robert Patrick, který se jako jediný objevil i v původních filmech, a sice ve druhém díle. Jeho děti Kate a Scotta hrají Madison Davenport a Brandon Soo Hoo. Celá mytologie seriálu se točí kolem legendární Santánico Pandemonium v podání Eizy Gonzálesové. Pomstít Earla McGrawa (Don Johson) se vydává ranger Freddie Gonzales v podání Jesse Garcii. Dále můžeme v seriálu často vídat např. Jakea Buseyho jako profesora Aidena Tannera (Sexy Stroj), Wilmer Valderrama jako Carlose či Samanthu Esteban jako Monicu.

 

DVD a Blu-ray

První sezóna vychází v USA na domácích nosičích 16. září 2014. Do tuzemské televizní distribuce se seriál zatím nedostal, a tak je i vydání na discích DVD či Blu-ray u nás zatím ve hvězdách. (údaje k 15. září 2014)

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web