QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Tenkrát v Mexiku

"Tak to nemám jinou možnost, než vás všechny zabít."
El Mariachi

Šest let po premiéře Desperada začal Robert Rodriguez pracovat na uzavření trilogie o mexickém zabijákovi s kytarou - El Mariachim. Vrací se tak staří známí doplněni o nové postavy a charaktery. Původní role pro Salmu Hayek musela být upravena, protože ta v tu dobu natáčela oscarové drama Frida. Účast na natáčení musel odříct také Quentin Tarantino, který začínal pracovat na filmu Kill Bill. Rozpočet se opět oproti předchozímu dílu značně rozrostl a tak Rodriguez mohl tentokrát operovat s 29 miliony USD. Koncem roku 2001 byl film prakticky hotov, avšak na samotné dokončení a představení publiku čekal až do sprna 2003, kdy byl promítán na Benátském filmovém festivalu. V polovině září se pak film představil v kinech a od ledna 2004 byl postupně vydáván na DVD.

El Mariachi je poznamenám tragédií. Přišel o svou milovanou Carolinu a uchýlil se do ústraní. Osamocený život mu ovšem nevydrží dlouho. Objeví ho a najme zkorupovaný agent CIA Sands, aby překazil plány zákeřného bosse Barilla, který plánuje vraždu mexického prezidenta. El Mariachi na plán kývne a spolu s pomocníky Lorenzem a Fideem se vydává nejen vstříc novému dobrodružství, ale hlavně na krvavou pomstu, při které za sebou nechá téměř stovku mrtvých.Snímek se stal velice úspěšným a v kinech otevřel za velmi příjemných 23,5 milionu dolarů. Jen v Americe jich pak utržil přes 56 a celosvětově téměř 100 milionů USD. Film posbíral několik nominací a cen, mimo jiné třeba cenu za Nejlepší originální song pro Roberta Rodrigueze na Satellite Awards 2004.

Po boku starých známých Antonia Banderase (El Mariachi), Salmy Hayek (Carolina), Dannyho Treja (Cucuy) či Cheecha Marina (Belini) se nově představí megahvězdy jako Johnny Depp (Sands) - 3 nominace na Oscara, Mickey Rourke (Billy) - jedna nominace na Oscara, či Willem Dafoe (Barillo) - 2 nominace na Oscara. Dále se představí světově známý zpěvák Enrique Iglesias (Lorenzo) nebo sexbomba Eva Mendes (Ajedrez).

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web