QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze

O filmu

Krátce po úspěchu filmu Od soumraku do úsvitu se tvůrci rozhodli vytěžit potenciál kultu baru Titty Twister. Bylo rozhodnuto o natočení dvou pokračování, které měly být určeny primárně pro videotrh. Film Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze byl sice natočen až jako druhý, nicméně uveden byl jako první. Na starost ho dostal režisér a velký Tarantinův kamarád Scott Spiegel, který film režíroval a podílel se i na scénáři. Druhým spoluautorem scénáře byl Duane Whitaker, který s Tarantinem spolupracoval již na filmech Pulp Fiction a Eddie Presley. Oba si mj. ve filmu střihli i menší role.

Pod producentskou taktovkou pánů Tarantina a Rodrigueze se natáčelo od ledna do března 1998 v Jižní Africe s rozpočtem 5 milionů dolarů. Světlo světa pak spatřil film v březnu roku 1999.

Děj

Oficiální text distributora zní takto: "Šerif Lawson má nos na problémy podezírá nevinně se tvářícího lupiče Bucka, že zase něco chystá - a má pravdu. Buckův kumpán Luther právě uprchl z vězení a rozhodli se spolu vyloupit jistou mexickou banku, ve které na ně čeká 5 miliónů dolarů. Buck svolá své další kamarády - rodeo jezdce C.W., trenéra pitbulských teriérů Jesuse a chytráckého strážníka Raye. Cestou na místo setkání, po strážce s netopýrem, zastaví Luther neznámému muži... zanedlouho však zjistí, že autem nesrazil obyčejného netopýra! Luther se setkává se svými kumpány, kteří zatím netuší, že je pronásleduje stín, který jim jde po krku - doslova!!!"

Postavy a herci

Největší hvězdou filmu byl bezesporu Robert Patrick známý jako T-1000 z Terminatora 2, který si zahrál Bucka. Jako šerif Lawson se objevil Bo Hopkins. Ve filmu si dále zahráli např. Muse Watson (C.W.), James Parks (Edgar McGraw), Raymond Cruz (Jesus) či již zmiňovaný Duane Whitaker jako Luther. Jako jediný se ve všech třech filmech objevil Danny Trejo jako Břitva Eddie.

DVD

V květnu roku 2004 se film objevil na DVD v obchodech a půjčovnách. Na discích nabídl pramálo a dnes není oficiální cestou prakticky k sehnání, a pokud na něj při troše štěstí narazíte, cena se pohybuje kolem 50 Kč. (údaje platné k 4. 8. 2014)

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web