QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Planeta Teror - O filmu

Dakota: "Jestli se k těm dvěřím kdokoli krom mě přiblíží, střílej."
syn: "I kdyby to byl táta?"
Dakota: "Obzvlášť, když to bude táta."

Rozhovor Dakoty Blockové se synem

Planeta Teror jako součást projektu dvojice Rodriguez - Tarantino Grindhouse se ve své kratší verzi (85 minut) promítala pouze v USA. Do zbytku světa šla v podobě 105 minutového plnohodnotného celovečeráku v doprovodu fiktivního traileru Machete. Narozdíl od klasického Tarantinova Auta zabiják, používá Robert Rodriguez opět digitální kameru a film je tak plný neskutečných orgií všeho druhu... Planeta Teror je poctou klasickým gore zombie filmům. Čeká nás tak spousta krve, uřezaných končetín, absurdity, polonahých žen, výborné hudby a brutální akce.


Děj filmu je jednoduchý, několikrát obehraný, přesto stále fungující. Při sabotáži armádního experimentu se dostane nebezpečná chemikálie mezi lidi. Ty se změní v zombie a začíná boj o přežití... Klasika. Na začátku nás čeká armádní velitel Bruce Willis či vynikající násilník Quentin. Postupem času se nám vykrystalizuje skupinka přeživších, v čele s El Wrayem. Ta se opevní u J.T. v baru, avšak tam se nedá skrývat věčně. Skupinka se tak pokusí zachránit tak, že se přesune na vojenskou základnu, odkud prchnou vrtulníkem z města. Nechybí klasická milostná scéna, ztráty několika předních postav a happyend na konci.


Robert Rodriguez potvrdil, že stále dokáže natočit film, při kterém krev proudí ve velkém a přesto se spousty lidí baví. Planeta Teror byla všeobecně přijata lépe, nežli Tarantinova část Grindhouse. Rodriguez to dokázal! Natočil skvělou ultrabéčkovou podívanou, na kterou se lze dívat i několikrát po sobě...

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web