QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Filmy pro děti

Jak všichni víme, Robert Rodriguez je muž mnoha profesí. Stejně jako mnoho profesí, zvládá také mnoho filmových žánrů. Od hororů, přes westerny, komedie, dramata, akční sci-fi, až po právě dětské filmy. Dětskými filmy se jistě dokáže zavděčit nejen malým dětem, ale hlavně filmovým studiím. Tento druh filmu je totiž nesmírně výdělečný. Za svou kariéru natočil Rodriguez už mnoho dětských filmů. Nyní si je představíme.

Tetralogie Spy Kids

Spy Kids byl prvním filmem pro děti, který Rodriguez natočil. Postupně vznikla tetralogie, ve které se vystřídalo mnoho hereckých es a světově známých osobností. Série vydělal veliké peníze a navíc měla i jisté kvality. Informace o celé sáze Spy Kids naleznete v samostatné kapitole.

 

Dobrodružství Žraločáka a Lávovky

Dva roky po skončení trilogie Spy Kids se Rodriguez vrátil tam, kde s dětskou tvorbou skončil. Na motivy příběhu, který napsal jeho syn, začal točit další film. Stejně jako ve třetím Spy Kids, i zde se rozhodl použít pro film 3D technologii. Náklady na film se tak trochu navýšily a jeho rozpočet je odhadován na nějakých 50 milionů dolarů. 10. června 2005 měl film premiéru a v následujících měsících zavítal do celého světa. Snímek nebyl zdaleta tak úspěšný, jako předchozí Spy Kids a v kinech posbíral "jen" 70 milionů USD. Když si připočteme zisky z DVD a TV práv, tak se snímek jistě zaplatil, ale rozhodně se nejdnalo o kasovní trhák.

Pro popis použiji epický výňatek z oficiálního textu distributora: "Každý vždycky věděl, že Max má bujnou představivost...ale nikdo netušil, že jeho nejdivočejší výmysly chlapec vychovaný ostražitým obrovským bílým žralokem a dívkou se silou sopky jsou skuteční! Teď tito dva křehcí vychovatelé Maxovi ukáží, že i obyčejné dítě může být něčím výjimečné!" Názor na to si udělejte sami. Ve snímku se objevili např. Taylor Lautner, Taylor Dooley, Cayden Boyd, George Lopez, David Arguette, Kristin Davis či děti Roberta Rodrigueze.

 

Prckové (Shorts)

Tři roky po Lávovce začal Rodriguez připravovat další dětský film. Se svým synovcem dali dohromady scénář a v květnu roku 2008 začal Robert opět točit. Snímek, tentokráte financovaný převážně z filmových studií ve Spojených Arabských Emirátech, přišel do kin 7. srpna 2009. Film si odbyl premiéru již v několika desítkách zemí (říjen 2009) a další země ho ještě čekají. Doposavad se tomuto "dílu" podařilo vydělat něco přes 25 milionů dolarů.

Snímek pojednává o kouzelném kameni, který objevý malý chlapec. Když je v rukou dětí, dokáže plnit přání. Ale když se ho pokusí zmocnit dospělí nebo závistivé děti, způsobí v městečku, kde se příběh odehrává, naprostý chaos. Ve snímku se obejvili Jimmy Bennett, Jake Short, Kat Dennings, Trevor Gagnon, William H. Macy, James Spader, Jolie Vainer či děti Roberta Rodrigueze.

 

Budoucnost

V současné době má Robert Rodriguez rozpracováno hned několik filmů. V souvislosti s jeho jménem se i do budoucna počítá s mnoha dalšími snímky. A samozřejmě mezi nimi nechybí ani tvorba pro děti. Nedávno se objevili spekulace o možném pokračování Spy Kids 4. Rodriguezovo jméno je navíc také spojováno s remakem legendární rodinky Jetsonových. Jetsonovi brázdili TV obrazovky jako animovaný seriál v 60. a v 80. letech a v roce 1990 se dočkali i celovečerní podoby. V roce 1987 se potkali také v jednom filmu společně s Flinstoneovými. Snímek The Jetsons je chystán na rok 2012. Uvidíme, jak to s těmito filmy a účastí Roberta Rodrigueze v nich dopadne...

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web