QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Hostel II

O filmu

Když se na přelomu roku 2005 a 2006 objevil v kinech Hostel, všechny udivilo, že horor za necelých 5 mil. USD, od prakticky neznámého Eliho Rotha a z produkce Quentina Tarantina, vydělal za první víkend 20 mil. USD. A když pak v kinech po celém světě vydělal více než 80 mil USD a k tomu přidal na 30 mil USD za prodeje DVD a VHS, bylo více než jasné, že druhý díl na sebe nenechá dlouho čekat. A tak po roce a půl k nám přichází Hostel 2. Sliby Eliho Rotha, povedený trailer a hlavně výborný počin Thanksgiving (trailer od Eliho v Grindhouse) předpovídaly, že druhý díl na tom bude s kvalitou lépe.

Natáčení probíhalo v zimě 2006/2007 opět převážně v České republice. Rozpočet se navýšil na nějakých 10 milionů dolarů a na jaře 2007 byl film hotov. 7. června 2007 měl snímek světovou premiéru a poté brázdil kiny po celé léto. V kinech po celém světě vydělal opět slušných 36 milionů dolarů. V říjnu byl poté představen na DVD a zisky z jejich prodejů se jen v USA přehoupli přes 16 milionů USD.

 

Děj

Začátek filmu se odehrává nedlouho po skončení prvního dílu. Po povedeném skoncování s hlavním hrdinou jedničky se začínáme seznamovat s hlavními hrdinkami druhého dílu. 3 mladé dámy cestují Evropou vlakem. Čtvrtá „rádobykamarádka“ je přesvědčí, aby navštívily lázně na Slovensku. Samozřejmě se ubytují ve starém známém Hostelu. Místo diskoték z jedničky, tentokrát děvčata navštíví místní folklorní slavnosti. Uchváceny krásou vesničky, se postupně začnou ztrácet jedna po druhé, aby na nich zaplativší úchylkové mohli provádět co se jim zlíbí. Díky dobrosrdečnosti majitele Hostelu hlavní hrdinka přežije a provede pomstu.

 

Hodnocení

Film má, podobně jako jednička, mnoho nedostatků. Místy si hraje na to, co není. Nechává zbytečně promlouvat city a emoce, což, ruku na srdce, není Eliho silná stránka. Prohlášení typu, že se bude jednat o nejhrůznější či nejkrvavější film, se ani náhodou nenaplnila. Opravdu drsných scén je poskromnu. Tradiční česká a slovenská hudba na pozadí mě někdy nevadila, ale někdy mě opravdu lezla krkem. Opakované narážky na Pulp Fiction už podruhé opravdu nejsou vtipné a zajímavé. To byly ve zkratce asi ty největší mínusy filmu.

Naopak kladů, je oproti prvnímu dílu o trošku více. Velmi mile mě překvapil Milan Kňažko jako hlavní boss. Některé scény byly opravdu více než zajímavé (ale čekal jsem takových scén více…). Ovšem největším překvapením pro mě byla naprostá hloupost a debilita. To mě vedlo k tomu, že jsem se u některých scén musel smát a při závěrečné scéně jsem se popravdě válel smíchy. Nevím, jestli něco takového autor zamýšlel, ale já jsem se u filmu docela bavil a bavil jsem se hlavně u těch scén, které měli být asi „šokující“.

 

Postavy a herci

Stejně jako v jedničce, se i ve dvojce, kromě amerických herců, objeví i mnoho českých. Ve filmu tak máme možnost vidět Lauren German (Beth), Rogera Barta (Stuart), Heather Matarazzo (Lorna), Bijou Phillips (Whitney), Richarda Burgi (Todd), Věru Jordánovou (Axelle), Jaye Hernandeze (Paxton), Milana Kňažka (Sasha) nebo Zuzanu Geislerovou (Inya).

 

DVD

Na DVD u nás vyšel druhý Hostel koncem listopadu 2007, samozřejmě s kompletní českou podporou. Stejně jako jednička, i dvojka nabízí slušnou dávku bonusových materiálů. Kromě komentáře Eliho Rotha nabízí disk i komentáře několika herců, několik filmů o filmu (efekty, výtvrné zpracování, tv dokument atd...), několik vynechaných scén, nepovedené záběry a samozřejmě nesmí chybět trailery. DVD se dá pořídit za cenu nižší, než 200Kč.

Na jaře 2008 vyšel Hostel II také na Blu-ray disku. Tato verze nabízí samozřejmě lepší obraz i zvuk, mnoho jakyzových verzí, včetně češtiny, podobnou bonusovou nabídku a je dostupná za něco přes 500 Kč.

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web