QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Planeta Teror - DVD

Zhruba měsíc a půl po první části Grindhouse (Auto zabiják) přichází na náš DVD trh i druhá část opusu s názvem Planeta Teror. Druhá část Grindhouse vychází v podobném provedení jako Auto zabiják a lišit se nebude ani cena, za kterou se film bude prodávat. Na poličkách půjčoven se DVD už nějaký ten den ohřívá a do prodeje se dostane začátkem března.

Planeta Teror DVD

Už na první pohled je vidět, že obal je inspirován původním složeným plakátem, který film provázel po kinech. Zadní stranu doprovází nám dobře známé obrázky.

Film

Na disku se samozřejmě nachází prodloužená SE verze, která běžela i v našich kinech. Stopáž lehce překračuje 100 minut. Obraz filmu je, jak jistě všichni víte, záměrně poškozen, přesto je ve vynikající kvalitě. Zvuková stopa je v nabídce v 5.1 kanálovém provedení Dolby Digital, a to česky i anglicky. Český dabing je více než povedený a není ochuzen o žádné velice peprné výrazy (na začátku je také varování, že film je přístupný od 18 let). Titulky jsou taktéž české a anglické. Menu je velice hezky stylově provedené, přesně tak, jako když sledujete starý zacuchaný béčkový film… Snímek je samozřejmě členěn na kapitoly, kterých je celkem 16. Recenzi samotného filmu naleznete ZDE.

Bonusy

Ačkoliv se mělo jednat o podobně zpracovanou bonusovou dávku, jako u Auta zabiják, tak je bonusového materiálu o poznání méně.

Hodnocení

Velmi povedený snímek od Roberta Rodrigueze nám distributor nabízí ve vynikající kvalitě, se slušným českým dabingem i titulky. Menu je povedené, bonusy jsou též zpracovány solidně. Jako mínus bych viděl absenci titulků u přídavku „z natáčení“ a také méně bonusového materiálu. Cena je v současnosti už zanedbatelná. Papírová pošetka za 39 Kč a plastová krabička o pár desítek korun více...

Grindhouse kolekce

Pro všechny fanoušky projektu Grindhouse připravil český distributor také box, který obsahuje jak Planetu Teror a Auto zabiják, tak film Machete, který vychází ze stejnojmenného fiktivního traileru. Box tedy obsahuje shodná DVD Auta zabiják i Planety Teror, která lze koupit samozřejmě i samostatně. Třetím diskem je pak film Machete, který nabízí standardní audio stopy 5.1 Dolby Digital jak v češtině, tak angličtině. Dále jsou v menu ještě český dabing 2.0 Dolby Digital a české titulky. Anglickými titulky toto vydání bohužel nedisponuje. Velkým zklamáním je také stránka bonusů. DVD Machete totiž žádný bonus nenabízí a díky tomu značně zaostává právě za Planetou Teror či Autem zabiják. Celá kolekce 3 DVD je pak zabalena ve slušivé obálce z tvrdšího papíru, která je rozdělena na tři třetiny, z nichž každá se věnuje jednomu filmu.

Grindhouse kolekce tak po obsahové stránce nenabízí vůbec nic navíc, oproti samostatným diskům, a tak jediným důvodem pro koupi je pěkný box a možnost mít všechny tři filmy pohromadě v jednom balíčku za slušnou cenu, která se dnes pohybuje kolem 170 Kč. Alternativu pak tvoří samostatné disky, kde Auto zabiják a Planeta Teror jsou dostupná na DVD v papírovém obalu již od 39 Kč a Machete v plastovém obalu za cca 90 Kč (Machete je dostupná i na Blu-ray, který kromě lepší obrazové kvality nenabízí opět nic navíc, za cenu kolem 250 Kč).

* Ceny uvedené v článku jsou aktuální k 5. říjnu 2013.

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web