QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Nemilosrdný střelec - Sukiyaki Western Django

O filmu

Na přelomu let 2006 a 2007 začal kultovní japonský režisér Takashi Miike (One Missed Call - Zmeškaný hovor, trilogie Dead of Alive nebo Ichi The Killer) připravovat nový filmový projekt - Sukiyaki Western Django. Originální western odehrávající se v Japonsku, připomínající Divoký západ, s japonskými herci. Původní scénář, který odkazuje a zčásti remakuje několik klasických spaghetti westernů a klasické knihy Tale of the Heike. S rozpočtem necelých 4 milionů dolarů natočil Miike nezávislý snímek, na němž se přímo podílel Quentin Tarantino. Jednak si zde zahrál jednu z rolí a taktéž působil u filmu jako poradce (není uveden v titulcích).

Snímek měl premiéru 31. srpna 2007 v Japonsku. Během následujícího roku a půl objel snad všechny možné filmové festivaly po celém světě, kde byl oceněn několika cenami. Mimo jiné  se objevil i u nás (30. srpna 2008 na Fresh Film Festu). Do širší kinodistribuce se nikdy nedostal a tak je výdělek necelých 3 milionů dolarů, jen z kin, odpovídající. Od poloviny roku 2008 se začal snímek vydávat na DVD. Nutno podotknout, že původní verze má 121 minut, kdežto na DVD nosičích se objevila zkrácená mezinárodní verze s 98 minutami. V druhé polovině roku 2008 přišel také na náš trh s filmovými nosiči.

 

Děj

Příběh se odehrává na "Japonském Divokém západě", kde dva znepřátelené gangy hledají v malém městečku poklad. O pořádek v městě se snaží dbát přebíhavý šerif. Do této situace přichází pistolník, který se uchýlí do ústraní, kde se seznámí s Ruriko, malým chlapcem Heihachim a jeho matkou Akirou. Když do města jeden z gangů příváží těžké zbraně, rozhodnou se pistolník a Ruriko skoncovat s místním terorem. Ruriko navštíví svého učitele Piringa (Quentin Tarantino), který jí učinil onou obávanou Krvavou Benten. Na konci krvavé řežby zůstane jen skupinka přeživších...

 

Herci a postavy

V hlavní mužské roli pistolníka se představil Hideaki Ito. Hlavní ženskou postavu - Ruriko hrála Kaori Momoi. Dále se zde objevili Masanobu Ando (Yoichi), Yoshino Kimura (Shizuka), Teruyuki Kagawa (šerif), Shun Oguri (Akira) nebo právě Quentin Tarantino jako Piringo.

 

DVD

Snímek vyšel v Čechách u společnosti HCE v listopadu 2008 pod názvem Nemilosrdný střelec. Snímek vyšel bohužel ve své zkrácené 98 minutové verzi. Na disku nalezneme 5.1 kanálový český a anglický zvuk. Samozřejmostí jsou české titulky. Film je doplněn o klasické bonusy - Z naší nabídky a o krátký Film o filmu. Dnes se dá DVD sehnat od 50 Kč...
 


 

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web