QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera

O filmu

Krátce po úspěchu filmu Od soumraku do úsvitu se tvůrci rozhodli vytěžit potenciál kultu baru Titty Twister. Bylo rozhodnuto o natočení dvou pokračování, které měly být určeny primárně pro videotrh. Film Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera byl sice natočen jako první, ale uveden byl až jako druhý. Na starost ho dostal převážně televizní režisér P. J. Pesce. Pod scénářem je pak podepsán bratranec Roberta Rodrigueze Álvaro Rodriguez, který s Robertem spolupracoval již na mnoha projektech (např. scénář k Machete, hudba k El Mariachi apod.).

Pod producentským dohledem dua Tarantino - Rodriguez se natáčelo od října do prosince roku 1997 v Jižní Africe. Světlo světa pak film spatřl koncem října 1999.

Děj

Oficiální text distributora zní takto: "Láká Vás omamná chuť krve? A chcete vidět, jak to bylo doopravdy? Odhalte tajemství legendy baru Twister v závěrečném dílu kultovní upírské trilogie z pera Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze!
Tajemně hrozivý bar Titti Twister se opět stane místem setkání lidí a tvorů noci, kteří touží jen po jednom - po krvi! Na místo osudného setkání se vydala skupina nic netušících cestujících. Jsou mezi nimi spisovatel Abrose, který záhadně zmizel v Mexiku, bezohledný vrah a bandita Johnny, oběšencova dcera Esmeralda. V baru jsou již očekáváni nenapodobitelným barmanem Charliem a také Esmeraldinou matkou. Nikdo však neví, že ona je královnou upírů a chystá strašný osud pro dceru, kterou nikdy neviděla..."

Postavy a herci

V hlavních rolích se objevili Marco Leonardi jako Johnny a Ara Celi jako Emseralda. Role Ambrose Bierceho se ujal starý známý Michael Parks, Kata si zahrál Temuera Morrison, Mary pak Rebecca Gayheart či Johna Newlieho poté Lennie Loftin. V tradiční roli Břitvy Charlieho pak exceluje opět Danny Trejo.

DVD

V květnu roku 2004 se film objevil na DVD v obchodech a půjčovnách. Na discích nabídl pramálo a dnes není oficiální cestou prakticky k sehnání, a pokud na něj při troše štěstí narazíte, cena se pohybuje kolem 50 Kč. (údaje platné k 4. 8. 2014)

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web