QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Modesty: Dobrodružství Modesty Blaise

O filmu

My Name Is Modesty: A Modesty Blaise Adventure (česky Modesty: Dobrodužství Modesty Blaise) je film vycházející ze slavného novinového stripu Petera O'Donnella a Jima Holdawaye. Jedná se o tak populární záležitost, že se dočkala již několika filmových verzí a také knižního vydání. O zatím poslední adaptaci se postaralo filmové studio Miramax. To vlastnilo práva dlouhou dobu. O projekt se zajímali Quentin Tarantino, Nicole Kidman či scénárista Neil Gaiman. Bohužel k hvězdné realizaci nedošlo, a tak než aby licence propadla, byla "upachtěna" béčková verze tohoto velmi zajímavého námětu.

O scénář se postarali autoři Batmana navždy Lee Batchler a Janet Scott Batchler, režie se pak ujal Scott Spiegel. Quentin Tarantino, který spolupracoval se Spiegelem již na mnoha projektech, zaštítil film produkcí. Snímek bez větších hereckých hvězd byl určen primárně pro videotrh a světlo světa spatřil v roce 2004.

Děj

Mladá dívka jménem Modesty Blaise pomáhá s řízením kasína. Jedné noci je kasíno přepadeno, ředitel zabit a skupina nelítostných zlodějů se snaží vyloupit trezor. Do cesty se jim však postaví Modesty, která prostřednictvím ruské rulety postupně odkrývá svou minulost, která je pro vůdce zločinců hodně zajímavá. Pomocí hry nám nejen odhalí svůj životní příběh, ale taktéž bojuje o život svůj a dalších rukojmí...

Postavy a herci

Nízký rozpočet a béčkové zpracování se projevilo nejen na choreografii a akčních scénách, nýbrž také na hereckém obsazení, které postrádalo výraznější osobnosti. V hlavní roli Modesty uvidíme Alexandru Staden. V roli ústředního záporáka Miklose se objevil dánský herec Nikolaj Coster-Waldau, který se prosazuje především jako televizní a seriálový herec. V dalších rolích se objevil  i u nás seriálově známý Raymond Cruz, dále pak Dragos Bucur nebo Eugenia Yuan.

DVD

V Čechách se film o Modesty Blaise objevil na DVD s logem Quentin Tarantino uvádí už začátkem roku 2006. Dnes se dá sehnat za cenu hluboko pod 200 Kč. Na českém trhu také není problém pořídit knižní předlohu (v angličtině). Film se v poslední době několikrát objevil i na našich televizních obrazovkách.

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web