QTarantino.cz - Quentin Tarantino

Pokračování úspěšné brutálně akční komedie Machete vstoupilo do několika tisícovek kin po celém světě, včetně USA. Bohužel pro tvůrce v čele s Robertem Rodriguezem se nejednalo o nijak vydařenou premiéru… AKTUALIZOVÁNO!

Machete zabíjí dorazil do kin!

Autor: gogo, Přidáno: 13. 10. 2013, 19:11
Zobrazení: 3463

Zatímco první Machete vydělal při otvíracím víkendu takřka 11,5 milionu dolarů, čímž prakticky pokryl svůj rozpočet, a celkově pak přes 44 milionů USD po celém světě, tak druhý díl bohužel tak velkolepé přijetí neměl. Machete Kills se v žebříčku nejsledovanějších filmů víkendu umístil na 4. místě s mizerným výdělkem 3,8 milionu USD. To při rozpočtu, který se od prvního dílu téměř zdvojnásobil (hovoří se o nákladech ve výši 20 milionů USD), nevěstí nic dobrého. Také přijetí od kritiků není kdovíjaké a Machete zabíjí sklízí všeobecně horší hodnocení, než první díl…

Nicméně nemá cenu házet flintu do žita předčasně. Pokračování kydlárny v čele s Dannym Trejem čeká ještě dlouhá cesta po světových kinech (do Čech a na Slovensko dorazí snímek 24. října 2013) a také samozřejmě posléze na trhu s videonosiči, kde se prvnímu dílu velmi dařilo. Nezbývá tedy než doufat, že snímek vydělá natolik velké peníze, aby se zajistila výroba třetího dílu, protože Machete byla totiž od začátku plánovaná jako trilogie.

AKTUALIZACE k 20. 10. 2013:

O druhém víkendu v amerických kinech zaznamenalo pokračování Machete brutální propad tržeb takřka o 70%. Po deseti dnech promítání v USA má tak na kontě vyděláno cca 6,4 miliony dolarů. Nic moc... Zisky z několika dalších zemí, kde se Machete zatím promítá, také nejsou kdovíjaké, a proto má globálně Danny Trejo a spol. nastřádnáno zatím necelých 8 milionů dolarů.

AKTUALIZACE ke 31. 10. 2013

Třetí víkend v amerických kinech zaznamenala druhá Machete další masivní pokles tržeb a také výpadek z TOP 20 návštěvnosti. Celkové americké tržby jsou zatím na 7,5 milionech USD a myšlenka na výdělek alespoň 10 milionů USD je již utopií. Snímek také vstoupil na český trh, kde jej o prvním víkendu vidělo pouze 3 000 diváků, kteří za vstupenky utratili 400 000 Kč. Jestli chceme trojku, tak bychom se měli více snažit...

© 2008-2023 Petr Pařízek | Kontakt

Quentin TarantinoQtarantino.cz - Quentin Tarantino web